Nowi policjanci w garnizonie świętokrzyskim - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci w garnizonie świętokrzyskim

Data publikacji 05.01.2018

O 69 policjantów zwiększył się świętokrzyski garnizon po przyjęciu nowych stróżów prawa. Adepci po uroczystym ślubowaniu, które odbyło się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach trafią do jednej ze szkół na półroczne szkolenie podstawowe. Po tym czasie oraz po zakończeniu adaptacji zawodowej będą w pełni przygotowani do służby społeczeństwu.

Kilka dni przed końcem 2017 roku zostało przyjętych 69 nowych policjantów. Dziś ci funkcjonariusze po kilkudniowym szkoleniu złożyli ślubowanie w obecności kierownictwa garnizonu świętokrzyskiego oraz swoich najbliższych. Słowa roty powtórzyło 10 kobiet i 59 mężczyzn. Już niebawem adepci trafią do jednej ze szkół Policji, gdzie podczas sześciomiesięcznego szkolenia poznają tajniki policyjnej służby. Po jego zakończeniu czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach. Wszystkie te etapy pozwolą na odpowiednie przygotowanie do służby na ulicy i stawienie czoła wyzwaniom. W wielu momentach będą spotykać się z sytuacja, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Przez pierwsze lata swojej służby ci policjanci będą czerpać z doświadczeń starszych kolegów i koleżanek, natomiast w przyszłości to oni będą dzielić się swoją wiedzą z nowoprzyjętym funkcjonariuszami.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w sali odpraw Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w obecności m.in. szefa świętokrzyskich funkcjonariuszy insp. Dariusza Augustyniaka wraz z zastępcami, Wicewojewody Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Kapelana Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach ks. ppłk Grzegorza Kamińskiego.    

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach