Ostatni etap Plebiscytu „Przyjazny Dzielnicowy 2017” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni etap Plebiscytu „Przyjazny Dzielnicowy 2017”

Data publikacji 04.10.2017

Dziś przed komisją konkursową Plebiscytu pod nazwą „Przyjazny Dzielnicowy 2017” zaprezentowało się pięcioro dzielnicowych, którzy zostali wytypowani z nadesłanych zgłoszeń. Łącznie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach trafiło łącznie 55 takich informacji, gdzie poszczególne osoby bądź instytucje opisywały szczególne zaangażowanie funkcjonariuszy w m.in. poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Dziś o godzinie 10 w sali odprawa Komedy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Naczelnik Wydziału Prewencji insp. Marzena Piórkowska w imieniu całej komisji konkursowej przywitała st. sierż. Łukasza Bukałe z KMP w Kielcach, st. sierż. Tomasza Krężołka z KMP w Kielcach, asp. szt. Stanisława Patrzykąta z KPP w Końskich, asp. Annę Dulembę z KPP w Skarżysku-Kamiennej oraz mł. asp. Mariolę Marszałek z KPP w Staszowie. Ci dzielnicowi po wnikliwej analizie zostali wytypowani z pośród 55 nadesłanych zgłoszeń od osób fizycznych, instytucji czy organizacji, którzy w ich ocenie wyróżniali się w swojej codziennej służbie.

Każdy z funkcjonariuszy przygotował prezentację multimedialną i przy jej pomocy przedstawił komisji swój przebieg dotychczasowej służby oraz swoje zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków służbowych.  Mundurowi przedstawiali realizowane przedsięwzięcia, a także opisywali sytuację, w który nierzadko z narażeniem własnego życia nieśli pomoc innym ludziom.  

Po analizie wystąpień dzielnicowych komisja konkursowa wyłoni laureata Plebiscytu pod nazwą „Przyjazny Dzielnicowy 2017”. Zwycięzca poznamy podczas konferencji podsumowującej realizację projektu „Nasz Dzielnicowy” realizowanego w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.       

Przypomnijmy, celem Plebiscytu jest przede wszystkim wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i  profesjonalizmem zawodowym, co skutkowało lub przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu lokalnej społeczności. Plebiscyt ma również wesprzeć wyróżniających się dzielnicowych i zwiększać ich motywację do podejmowania kolejnych działań na rzecz społeczeństwa. Będzie to również szczególne wyróżnienie dla policjantów, których cechuje rzetelność, bezstronność i profesjonalizm w rozwiązywaniu ludzkich problemów, a także otwartość, komunikatywność i wrażliwość w trakcie wyjaśniania zaistniałych konfliktów oraz sporów.

Opr. DJ/MT

Źródło: KWP w Kielcach