Trwa Plebiscyt „Przyjazny Dzielnicowy 2017” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa Plebiscyt „Przyjazny Dzielnicowy 2017”

Data publikacji 29.09.2017

Komisja Konkursowa wytypowała pięciu dzielnicowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Plebiscytu pod nazwą „Przyjazny Dzielnicowy 2017”.

Komisja konkursowa spośród nadesłanych kart zgłoszeniowych od osób fizycznych, instytucji czy organizacji po wnikliwej analizie i przyjrzeniu się ich służbie wytypowali pięciu dzielnicowych, którzy wyróżniają się w swojej codziennej służbie. Jest to:

st. sierż. Łukasz Bukała z KMP w Kielcach,
st. sierż. Tomasz Krężołek z KMP w Kielcach,
asp. szt. Stanisław Patrzykąt z KPP w Końskich,
asp. Anna Dulemba z KPP w Skarżysku-Kamiennej,
i mł. asp. Mariola Marszałek z KPP w Staszowie.

Kolejnym etapem Plebiscytu jest wybór trojga laureatów i wyłonienie dzielnicowego, który otrzyma tytuł „Przyjaznego Dzielnicowego 2017 roku”. W ramach tego etapu policjanci sami będą musieli zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia i podejmowane działania na rzecz lokalnego społeczeństwa. Przedstawią oni bowiem przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne i odpowiadać będą na pytania Komisji Konkursowej.

Przypomnijmy, celem Plebiscytu jest przede wszystkim wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i  profesjonalizmem zawodowym, co skutkowało lub przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu lokalnej społeczności. Plebiscyt ma również wesprzeć wyróżniających się dzielnicowych i zwiększać ich motywację do podejmowania kolejnych działań na rzecz społeczeństwa. Będzie to również szczególne wyróżnienie dla policjantów, których cechuje rzetelność, bezstronność i profesjonalizm w rozwiązywaniu ludzkich problemów, a także otwartość, komunikatywność i wrażliwość w trakcie wyjaśniania zaistniałych konfliktów oraz sporów.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach