Kolejne bezpieczne widowisko sportowe - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne bezpieczne widowisko sportowe

Data publikacji 20.06.2017

Wczoraj w Kielcach odbył się kolejny mecz zorganizowany w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. Nad bezpieczeństwem kibiców oraz mieszkańców miasta czuwało kilkuset funkcjonariuszy ze wszystkich wydziałów Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Byli oni wspierani przez mundurowych z oddziału prewencji, komend powiatowych, strażników miejskich oraz wolontariuszy. W najbliższy czarek odbędzie się ostatni mecz rozgrywany w Kielcach. Wtedy o punkty będą rywalizować reprezentacje Polski oraz Anglii.

Wczoraj w Kielcach odbył się mecz pomiędzy reprezentacjami Słowacji oraz Anglii. Były to kolejne rozgrywki zorganizowane w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. Mimo, iż  widowisko sportowe rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18, to świętokrzyscy funkcjonariusze zabezpieczenie tej imprezy rozpoczęli kilkanaście godzin wcześniej.
Do zapewnienia bezpieczeństwa w związku z meczami, policjanci przygotowywali się od jakiegoś czasu. Funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach pomagali stróże prawa z oddziału prewencji oraz mundurowi z pobliskich komend powiatowych. Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. W tych działaniach mundurowych wspierali również strażnicy miejscy oraz wolontariusze.
Przypominamy.
Turniej zakończy się 30 czerwca 2017 roku i jest rozgrywany w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach. Przed nami jeszcze jeden mecz, który odbędzie się w najbliższy czwartek. Wtedy to, na murawie miejskiego stadionu piłkarskiego o punkty będą rywalizować reprezentacje Polski oraz Anglii.  


Opr. DJ
Źródło: KWP w Kielcach