Wysadzony bankomat i eksplozja w Sielpi - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wysadzony bankomat i eksplozja w Sielpi

Data publikacji 27.04.2017

Dziś przed godziną 2 w nocy doszło do wysadzenia bankomatu w Końskich. Na miejsce wysłano grupę rozpoznania minersko – pirotechnicznego, która sprawdzała miejsce zdarzenia, a w tym samym czasie doszło do wybuchu w kompleksie leśnym w Sielpi – z takim założeniem zmagali się dziś funkcjonariusze, którzy rywalizowali o miano najlepszego policjanta kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego garnizonu świętokrzyskiego.

Już po raz szesnasty w województwie świętokrzyskim odbywają się zawody pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2017 roku województwa świętokrzyskiego”.  Konkurs został podzielony na trzy etapy, które odbywały się w poszczególnych dniach. Funkcjonariusze zmierzyli się już z wymagającym testem wiedzy teoretycznej, a także musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi.

Dziś odbył się praktyczny etap zawodów. Trzynaście czteroosobowych drużyn reprezentujących Komendę Miejską oraz Komendy Powiatowe Policji garnizonu świętokrzyskiego rozpoczęło oględziny na miejscu popełnienia przestępstwa. Mundurowi musieli wykazać się skrupulatnością, umiejętnościami współpracy pomiędzy sobą oraz przełożyć wiedzę teoretyczną na umiejętności praktyczne.

Zmagania obserwowali m.in. przedstawiciele kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego.

Po zakończeniu i ocenie dzisiejszego etapu, zostaną podsumowane wcześniej zdobyte punkty. Jutro przed południem zostaną wyłonieni najlepsi policjanci, którzy będą reprezentować garnizon świętokrzyski w tego samego rodzaju zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach