Kolejny dzień rywalizacji o miano najlepszego kryminalnego - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny dzień rywalizacji o miano najlepszego kryminalnego

Data publikacji 24.04.2017

Dziś Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oficjalnie przywitał 52 uczestników szesnastej edycji wojewódzkich zawodów o miano najlepszego policjanta dochodzeniowo – śledczego, funkcjonariusza nadzorującego pracę dochodzeniowo – śledczą, policjanta operacyjnego oraz technika kryminalistyki. Dzisiaj zawodnicy 13 drużyn z całego województwa rywalizowali o jak największą liczbę punków, mierząc się z wymagającym testem wiedzy.

Punktualnie o godzinie 9:00 w sali im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, insp. Dariusz Augustyniak przywitał wszystkich funkcjonariuszy rywalizujących w szesnastej edycji zawodów pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2017 roku województwa świętokrzyskiego”.

Dziś funkcjonariusze wzięli w dłonie długopisy i zaczęli zmagania z testem wiedzy. W ciągu 30 minut wszyscy uczestnicy musieli samodzielnie udzielić odpowiedzi na 30 pytań. Dodatkowo policjanci dochodzeniowo – śledczy, funkcjonariusze nadzorujący pracę dochodzeniowo – śledczą oraz operacyjni zmierzyli się z wymagającym kazusem prawnym.     

Mundurowi mają już za sobą  test umiejętności strzeleckich. W miony piątek każdy z policjantów na początku otrzymał po 12 sztuk amunicji, którą załadowali do dwóch magazynków. Następnie stróże prawa musieli dobiec do swoich stanowisk pokonując 100 metrowy tor przeszkód. Tam każdy z uczestników zawodów wykazał się opanowaniem oraz precyzją. Zadaniem stróżów prawa było jak najcelniejsze trafienie do dwóch tarcz oddalonych o 15 i 20 metrów, strzelając z pozycji wysokiej oraz niskiej.

Kolejny etap zawodów odbędzie się 27 kwietnia w podkoneckiej Sielpi. Drużyny będą prowadzić oględziny na miejscu przestępstwa, a kolejnego zostaną wyłonieni zwycięscy. Najlepsi policjanci będą reprezentować  garnizon świętokrzyski podczas tożsamych zawodów na szczeblu ogólnopolskim.

     

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach