„RUSZ GŁOWĄ” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„RUSZ GŁOWĄ”

Data publikacji 18.06.2016

Wczoraj w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim w ramach zlotu zielonych patroli odbyła się akcja „RUSZ GŁOWĄ”, realizowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przy współudziale Prezydenta Miasta Kielce, Starosty Powiatu Kieleckiego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, GDDKiA, WORD Kielce, Zakładu Polskich Linii Kolejowych Oddział w Kielcach oraz Hufca ZHP Kielce – Miasto.

Działania „RUSZ GŁOWĄ” są skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz zwrócenie uwagi pieszym, że popełniane wykroczenia mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. Ponadto akcja ma za zadanie uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, że niejednokrotnie to oni muszą myśleć również i za kierujących. Nadal na drogach miasta Kielce i powiatu kieleckiego spotykamy bowiem kierujących, którzy omijają pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, czy wyprzedzają bezpośrednio przed lub na przejściu dla pieszych. Wykroczenia te mogą prowadzić do powstania zdarzenia drogowego, a pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W związku z powyższym twórcy akcji namawiają pieszych do „RUSZENIA GŁOWĄ”  i zadbania o swoje bezpieczeństwo. Często to pieszy musi być bardziej rozsądny i odpowiedzialny niż kierujący.

W ramach akcji odbyło się już kilka spotkań z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Wczoraj przy okazji zlotu zielonych patroli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach również promowali te działania. Młodzież uczestnicząca w zlocie uważnie słuchała rad funkcjonariuszy oraz w twórczy sposób podchodziła do samego hasła i  plakatu promującego akcję, twierdząc, że faktycznie daje on dużo do myślenia. W czasie trwania zlotu osoby dorosłe mogły założyć alkogogle i przekonać się zarówno jak widzi osoba pod wpływem alkoholu, jak również uświadomić sobie jak wielkim zagrożeniem może być nietrzeźwy kierujący dla innych uczestników ruchu drogowego. Uczestnicy zlotu otrzymywali od funkcjonariuszy opaski odblaskowe oraz książki i broszury informacje.

Spotkania w ramach działań „RUSZ GŁOWĄ” będę kontynuowane, a w celu dotarcia do szerszego grona odbiorców plakaty promujące akcję zostały umieszczone w autobusach komunikacji miejskiej.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

 • "Rusz głową" #1
 • "Rusz głową" #2
 • "Rusz głową" #3
 • "Rusz głową" #4
 • "Rusz głową" #5
 • "Rusz głową" #6
 • "Rusz głową" #7
 • "Rusz głową" #8
 • "Rusz głową" #9
 • "Rusz głową" #10
 • "Rusz głową" #11