Policjanci rozpoczęli Bezpieczne Ferie w świętokrzyskim - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpoczęli Bezpieczne Ferie w świętokrzyskim

Świętokrzyska Policja zainaugurowała ferie zimowe 2018 na stoku narciarskim w Krajnie. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach spotkali się z sympatykami aktywnego zimowego wypoczynku by porozmawiać o bezpieczeństwie osobistym oraz w ruchu drogowym.

Na stoku w Krajnie policjanci rozdawali elementy odblaskowe, materiały promujące bezpieczeństwo oraz przeprowadzali z dziećmi i ich opiekunami konkursy dotyczące bezpieczeństwa. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się rodzinny zjazd ze stoku o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach. Podczas konkursu liczyło się przede wszystkim bezpieczeństwo podczas zjazdu. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bielecki wręczył  zwycięzcom pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

 Cała akcja zorganizowana została w ramach działań Świętokrzyskiej Policji pn. „Bezpieczne Ferie 2018” oraz w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Działania Policji wspierane były przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz Radio Kielce.