"Razem Bezpieczniej" w Jędrzejowie - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

"Razem Bezpieczniej" w Jędrzejowie

Dziś z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek podsumowano realizację programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, w ramach którego m.in. zmodernizowano 26 przejść dla pieszych w Jędrzejowie. Podczas spotkania wręczono medal Młodego Bohatera 10-latkowi z Szydłowca, który uratował mężczyznę przygniecionego przez ciężarówkę.

Spotkanie z dziećmi i wręczenie medalu „Młodemu Bohaterowi”

Dziś salę Jędrzejowskiego Centrum Kultury wypełniły dzieci, które uczyły się zasad bezpieczeństwa, a przekazywali je policjanci ruchu drogowego zarówno z jędrzejowskiej jednostki, jak i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Oprócz powtórzonych numerów alarmowych i haseł dotyczących ogólnego bezpieczeństwa dzieci chętnie brały udział w organizowanych konkursach, a nagrody wręczył im Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

W tym spotkaniu wziął także udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z zastępcami, a także Burmistrz Miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek. Ponadto w trakcie lekcji bezpieczeństwa uhonorowano 10-letniego Aleksandra z Szydłowca, który 7 sierpnia bieżącego roku uratował mężczyznę przygniecionego przez ciężarówkę. W rozmowie z dziennikarzami chłopiec powiedział, że działał intuicyjnie i gdy tylko usłyszał mężczyznę wołającego o pomoc, natychmiast zareagował. Takiej właściwej postawy pogratulował 10-latkowi i jego rodzicom wychowania syna, Minister Mariusz Błaszczak.

Podsumowanie programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka

Dziś mówiono także o działaniach podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk podkreślał, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetów dla policjantów i tak też powinno zostać, ale to nie tylko zadanie dla funkcjonariuszy. Dlatego skierował słowa podziękowania za realizowany program „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na terenie całego kraju w gminach i powiatach.  W jego ramach m.in. zmodernizowano 26 przejść dla pieszych w Jędrzejowie, które zapewne poprawią bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak zaznaczył dziś Burmistrz Jędrzejowa „Przejścia zostały wytypowane wspólnie z policjantami, a uwzględniono przede wszystkim te znajdujące się nieopodal szkół, przedszkoli, urzędów, czy Centrum Kultury.” Podkreślił też, że w ostatnim czasie w tych 26 miejscach doszło do 16 zdarzeń drogowych, w których ucierpiało 12 pieszych, dlatego zmodernizowane w nowej technologii przejścia, to przede wszystkim poprawa widoczności dla kierowców nie tylko w dzień, ale i w nocy przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach