Uczymy i chronimy - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Uczymy i chronimy

Świętokrzyscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą odpoczywającą na półkolonii w Bielinach. Największą niespodziankę przygotowali im funkcjonariusze, którzy przyjechali do najmłodszych na motocyklach. Każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu i dowiedzieć się od policjantów na co należy zwracać uwagę na drodze, gdzie dzwonić w razie wypadku i dlaczego trzeba nosić odblaski. Z kolei asp. szt. Paweł Sieczkowski z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach przestrzegał przed zażywaniem środków odurzających .

Ponad siedemdziesiąt dzieci z ogromnym przejęciem uczestniczyło w przygotowywanych przez Policję zajęciach, wykazując się przy tym dużą znajomością wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Grupa uczniów z  Zespołu Szkół Samorządowych w Bielinach wcieliła się w rolę policjantów i  dla swoich rówieśników przeprowadziła konkurs związany  z bezpieczeństwem.

Do rąk odpoczywających trafiły  upominki tj. książeczki i  maskotki Pancernika Gustawa, które mają przypominać o zapinaniu pasów w samochodowych fotelikach.  Organizatorem letniego odpoczynku jest Urząd Gminy w Bielinach.

Oprac. AZB

Źródło: KWP w Kielcach

  • spotkanie z dziećmi #1
  • spotkanie z dziećmi #2
  • spotkanie z dziećmi #3
  • spotkanie z dziećmi #4
  • spotkanie z dziećmi #5