Próbował przekupić policjantów - Porady - Policja Świętokrzyska

Próbował przekupić policjantów

Skarżyscy funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta, który usiłował przekupić policjantów w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło  na drodze krajowej nr 42 w Skarżysku- Kamiennej. W dniu 09.04.2015r. około godziny 19 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, patrolujący trasę policyjnym wideorejestratorem zauważyli czerwonego Forda, który rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych. Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Jak się okazało, za  kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mundurowi poinformowali mężczyznę o powodzie kontroli wskazując jednocześnie, że tego rodzaju wykroczenie skutkuje mandatem karnym w kwocie 200 złotych oraz dziesięcioma punktami karnymi. W trakcie prowadzonej kontroli mężczyzna niespodziewanie wyciągnął banknot o nominale 100 złotych i próbował przekupić policjantów, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

 

39-latek został zatrzymany. Po przewiezieniu do komendy usłyszał  zarzuty. Przyznał się do zarzucanego czynu. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy może trafić do więzienia nawet na 10 lat.