Znicz 2018 – Nie zabijaj - Akcje - Policja Świętokrzyska

Znicz 2018 – Nie zabijaj

Dzisiaj w rejonie cmentarza przy ul. Ściegiennego w Kielcach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji przeprowadzili akcję profilaktyczną w ramach działań Komendy Głównej Policji Nie zabijaj. Nadrzędnym celem działań jest uświadamianie kierującym, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do zdarzenia tragicznego w skutkach.

W dniu 1 listopada znacznie zwiększa się ruch zarówno pieszych jak i pojazdów, w szczególności w rejonach cmentarzy. Niestety bardzo wielu z kierujących, spiesząc się by zapalić znicz na grobach najbliższych zapomina o przestrzeganiu przepisów. Prędkość, brawura, brak ostrożność i czujności mogą doprowadzić do zdarzenia, które może zakończyć się tragicznie. Stąd policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili dziś akcje profilaktyczna w ramach ogólnopolskich działań Nie zabijaj. W rejonie cmentarza przy ul. Ściegiennego w Kielcach o przestrzeganiu zasad ruch drogowego przypominały hasła umieszczone na specjalnej tablicy, a policjanci edukowali zarówno kierujących jak i pieszych. Bo nie zabrakło również rad dla tej drugiej grupy. Mundurowi przypominali zarówno o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię jak i edukowali z zakresu gestów dawanych przez policjanta stojącego na skrzyżowaniu i kierującego ruchem.

Druga odsłona akcji informacyjno–edukacyjnej Nie zabijaj ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, m.in. poprzez zwrócenie uwagi kierujących na fakt, ze nadmierna prędkość tak samo jak alkohol są czynnikami wpływającymi na zwiększanie liczby wypadków, których uczestnicy odnoszą ciężkie obrażenia lub tracą życie.

Opr. JŻ

Źródło: KWP w Kielcach