Działania ZNICZ 2018 rozpoczęte - Akcje - Policja Świętokrzyska

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ZNICZ 2018 rozpoczęte

Od dzisiaj policjanci z garnizonu świętokrzyskiego rozpoczęli działania pod nazwą „ZNICZ 2018”. Nadrzędnym założeniem akcji jest zadbanie o bezpieczeństwo na drogach, w tym przede wszystkim zapewnienie każdemu użytkownikowi dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach, w ramach akcji ZNICZ 2018, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podejmują również działania profilaktyczno – prewencyjne. W tym we współpracy z lokalnymi mediami, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Dzisiaj takie działania zostały przeprowadzone na drodze krajowej nr 74, w miejscowości Ćmińsk, tuż obok cmentarza. Policjanci m.in. kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz przypominali o właściwym zatrzymywaniu ich w rejonach nekropolii, by nie tamowały i nie utrudniały ruchu dla innych. Ważnym aspektem, który również był podkreślany, to korzystanie z elementów odblaskowych. Mundurowi zaznaczali, że kierujący po zmroku musi widzieć pieszego, jeżeli jednak nie korzysta on z elementów odblaskowych, może go zobaczyć zbyt późno.

Działania, jak co roku, wspierały lokalne media, dzięki którym rady jak bezpiecznie poruszać się po drogach mogły dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Opr. JŻ

Źródło: KWP w Kielcach.