Podsumowanie działań „BEZPIECZNA DROGA K-74” - Akcje - Policja Świętokrzyska

Podsumowanie działań „BEZPIECZNA DROGA K-74”

Wczoraj w godz. 06:00-14:00 na terenie całego garnizonu świętokrzyskiego, policjanci z wydziałów ruchu drogowego przeprowadzili działania „BEZPIECZNA DROGA K-74”. Akcja została zainicjowana przez garnizon świętokrzyski i włączyli się do niej również mundurowi z garnizonów lubelskiego oraz łódzkiego.

W trakcie przeprowadzonych wczoraj działań policjanci skontrolowali blisko 60 kierujących, ujawnili 19 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Niechlubnym rekordzistą był 29 - letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który przejeżdżał przez miejscowość Lechów, tuż obok szkoły podstawowej, z prędkością 118 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym, a na jego konto zostało doliczone 10 pkt. karnych.

Prędkość jest pierwszą z przyczyn powstawania zdarzeń drogowych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach będą systematycznie prowadzić tego rodzaju działania by zwiększać świadomość kierujących oraz  wpływać na poprawę bezpieczeństwa.

Źródło: KWP Kielce