Działania krajowe „TIR” - Akcje - Policja Świętokrzyska

Działania krajowe „TIR”

Od dzisiaj, każdego dnia w godzinach od 6:00 do godziny 22:00 na drogach województwa świętokrzyskiego policjanci ruchu drogowego prowadzić będą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tak specyficznym okresie jak wakacje, policjanci zorganizowali działania pod nazwą „TIR”. Biorąc pod uwagę płynność ruchu na drogach w sezonie urlopowym oraz uciążliwe warunki atmosferyczne, uzasadnione jest przeprowadzenie tego typu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.
Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają.
W działaniach wykorzystywane będą m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego. W policyjne działania włączą się również Inspektorzy Transportu Drogowego.


Apelujemy do kierowców pojazdów ciężarowych, poruszających się po drogach województwa świętokrzyskiego o stosowanie się do zasad określonych w przepisach prawa o ruchu drogowym.

 

Opr.BN