Bezpieczny weekend – Boże Ciało - podsumowanie - Akcje - Policja Świętokrzyska

Bezpieczny weekend – Boże Ciało - podsumowanie

22 wypadki, 32 osoby ranne, jedna ofiara śmiertelna - to podsumowanie ostatniego długiego weekendu na świętokrzyskich drogach. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy wzięli sobie do serca. Funkcjonariusze ujawnili 61 kierujących, którzy zdecydowali się jechać samochodem po alkoholu.

Tradycyjnie długie weekendy zachęcają do podróżowania, co można było zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Pomimo licznych apeli funkcjonariusze na drogach województwa świętokrzyskiego w dalszym ciągu eliminują amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’. W tym roku funkcjonariusze ujawnili 61 takich kierujących, czyli o 3 mniej niż w roku ubiegłym

Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

 

 

30 maja

31 maja

01 czerwca

02 czerwca

03 czerwca

Razem

Liczba wypadków drogowych

8

4

5

1

4

22

Liczba osób zabitych

1

0

0

0

0

1

Liczba osób rannych

9

9

7

2

5

32

Liczba kolizji

51

20

47

36

26

180

Liczba nietrzeźwych kierujących

5

11

15

16

14

61

Opr. R.N.

Źródło: KWP w Kielcach