Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ,,Znicz 2014" – podsumowanie

W czasie tegorocznej akcji "Znicz" na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 30 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 17 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek 31 października. Przez cztery dni policjanci, na terenie województwa świętokrzyskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w bardzo daleką drogę, by zapalić znicz na grobach bliskich. Pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Pilnowali płynności ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczną regulację ruchu. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców oraz czy nie prowadzili oni pojazdu pod wpływem narkotyków.

Pod czujnym okiem policjantów znaleźli się również piesi, którzy naruszali zasady ruchu drogowego. Policjanci prewencji i służby kryminalnej realizowali zadania pod kątem przeciwdziałania kradzieżom pojazdów, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do pojazdów, włamaniom do mieszkań oraz kradzieżom cmentarnym.

Od 31 października do 3 listopada na świętokrzyskich drogach doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 30 osób zostało rannych.

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 17 nietrzeźwych kierujących oraz 6 kierowców w stanie po użyciu alkoholu.

W tegorocznej akcji "Znicz" nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających nekropolie wzięło udział blisko 700 świętokrzyskich policjantów ruchu drogowego.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

Powrót na górę strony