Moje życie zależy od Ciebie - Akcje - Policja Świętokrzyska

Moje życie zależy od Ciebie

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia br. w godz. 1000 – 1300 na drodze krajowej nr 74 w Górnie (skręt na Świętą Katarzynę) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach przeprowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo pasażerów.

Szczególną uwagę zwrócą na prędkość, będą także sprawdzać stan techniczny samochodów i trzeźwość kierujących.  Policjanci z drogówki wezmą  „pod lupę” także sposób umieszczania w autach bagaży. Walizki i inne pakunki nie powinny wędrować po samochodzie, bo wówczas może dojść do niebezpiecznych sytuacji.  Spotkanie policjantów  z podróżującymi po naszym województwie będzie również doskonałą okazją by dowiedzieć się od funkcjonariuszy jak prawidłowo montować foteliki i zapinać pasy bezpieczeństwa.

Wzmożone kontrole można będzie napotkać na wielu innych drogach. Inicjatywa  wpisana jest w ważne ogólnopolskie przedsięwzięcie pn. „Moje życie zależy od Ciebie”. To w czasie wakacji odnotujemy natężenie ruchu drogowego, a co za tym idzie, najwięcej wypadków.

Oprac. AZB

Źródło: KWP w Kielcach