Oddając krew pomagasz potrzebującym - Klub 23 - Policja Świętokrzyska

Oddając krew pomagasz potrzebującym

Policjanci i pracownicy cywilni zrzeszeni w klubie HDK 23 Policja Świętokrzyska podsumowali rok działalności honorowego krwiodawstwa na terenie województwa świętokrzyskiego. Oddając krew bezinteresownie pomagają innym.

Policjanci wspólnie z pracownikami cywilnymi zrzeszonymi w klubie HDK 23 Policja Świętokrzyska podsumowali rok 2018. W trakcie akcji zorganizowanych jak również oddając honorowo krew w sposób indywidualny w roku 2018 blisko 180 krwiodawców oddało honorowo 151,6 litrów tego cennego daru. W nowym roku również planowane są zorganizowane zbiórki krwi z potrzeby serca dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Członkowie klubu często odpowiadają na apele jeśli tylko brakuje tego cennego daru jakim jest krew. W ubiegłym roku można było liczyć na wsparcie klubowiczów  w trakcie organizowanych akcji, ale również wtedy gdy zaszła potrzeba pomocy osobom, które ucierpiały w wypadkach bądź oczekiwały na zabiegi medyczne ratujące zdrowie i życie ludzkie.

          W ramach grudniowej Akcji Świętokrzyskich Policjantów ,,Krew Prezentem Dla Innych’’, klubowicze w sposób indywidualny oddali ponad 14 litrów tego cennego daru, który na pewno dla wielu potrzebujących był niezwykłym prezentem.

           W najbliższym czasie na terenie Kielc policjanci planują akcję honorowego krwiodawstwa 14 lutego pod hasłem ,,NIE ROZLEWAJ KRWI NA DRODZE’’

 

 

opr. MB