Łatwo przyszło, łatwo poszło - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łatwo przyszło, łatwo poszło

Data publikacji 08.11.2019

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Staszowie zatrzymali 23- letnią mieszkankę powiatu Staszowskiego, która podejrzewana jest o kradzież pieniędzy z jednego ze sklepów spożywczych w którym pracowała. Straty sięgają kwoty ponad 16 000 złotych. Za popełnienie przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Staszowscy policjanci we wczorajsze popołudnie zatrzymali 23- letnią kobietę, która podejrzewana jest o to, że od początku września do pierwszych dni listopada bieżącego roku dokonała kradzieży pieniędzy z jednego ze sklepów w którym była zatrudniona. Łupem kobiety padła niebagatelna suma, bo aż ponad 16 000zł. Na początku właściciele sklepu sądzili, że nierówny rachunek w kasie wynika z błędnego przeliczania przez system. Jak się jednak później okazało 23- latka będąca pracownicą, sklepu zabierała pieniądze z utargu innych kasjerek, które znajdowały się w szafce zamykanej na klucz. Łatwo zdobyte pieniądze kobieta przeznaczała na własne potrzeby.

23- latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za popełnione przestępstwo tłumaczyć się będzie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie