Pomaga by inni nie popełniali tych samych błędów - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaga by inni nie popełniali tych samych błędów

Data publikacji 07.11.2019

Możliwość niecodziennego spotkania mieli wczoraj uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie. O błędach i doświadczeniach swojego życia opowiadał im 32-letni były dealer narkotykowy, uzależniony od środków odurzających. To była lekcja prawdziwej pokory i nadziei.

Prelegent Przemek, który odwiedził wczoraj dwie pińczowskie szkoły, pomimo młodego wieku, nabył doświadczeń, których przeciętny człowiek nie zdobędzie przez całe życie. Doświadczenia te nie są jednak pozytywne, a w niektórych przypadkach wręcz tragiczne. Dlatego po spędzeniu kilku lat w zakładzie karnym i wcześniejszych „przygodach” związanych ze swoim uzależnieniem i handlem narkotykami, postanowił dzielić się ku przestrodze  swoją wiedzą z młodzieżą, która obecnie jest w takim samym wieku jak on, kiedy zaczął mieć pierwsze kontakty z narkotykami.

Opowiedziana historia to nie tylko przeżycia związane ze środkami odurzającymi, ale też z alkoholem, jazdą pod jego wpływem i opowieści o zmarnowanym życiu innych skazanych, z którymi spędził czas za kratkami.

Przemek potrzebował kilkunastu lat brnięcia w coraz to większe kłopoty, a potem kilku lat w więziennej izolacji aby przemyśleć i zmienić swoje życie. Na szczęście jemu się to udało. Dziś pragnie pomagać innym, a przede wszystkim uświadamiać jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina.

O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie z LO i ZSZ w Pińczowie, z których wielu słuchało słów gościa z zapartym tchem. Jeśli w tym gronie znajdzie się choćby jeden młody człowiek, któremu słowa Przemka zapadną w pamięć to spotkanie warte było wysiłku prelegenta i stowarzyszenia IPA, które je współorganizowało.

IPA (International Police Associaton) to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające byłych i czynnych policjantów z 66 krajów na całym świecie.

 

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów

  • Prelegent Przemek, który odwiedził wczoraj dwie pińczowskie szkoły
  • Prelegent Przemek, który odwiedził wczoraj dwie pińczowskie szkoły
  • Prelegent Przemek, który odwiedził wczoraj dwie pińczowskie szkoły
  • Prelegent Przemek, który odwiedził wczoraj dwie pińczowskie szkoły