Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

30 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przez województwo świętokrzyskie

Data publikacji 03.07.2019

Świętokrzyscy policjanci informują, że w dniach 4 i 5 lipca bieżącego roku na terenie naszego województwa odbędą się dwa etapy międzynarodowego wyścigu kolarskiego. W związku z imprezą na trasie wyścigu mogą powstać chwilowe utrudnienia w ruchu. Na czas przejazdu peletonu policjanci, strażacy i wolontariusze będą zatrzymywali ruch na trasie oraz na wjazdach i skrzyżowaniach. W miarę możliwości ruch będzie szybko wznawiany, a jeżeli będzie taka konieczność funkcjonariusze będą ręcznie kierowali ruchem.

W dniach 4 i 5 lipca na terenie województwa świętokrzyskiego odbędą się dwa etapy 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Rywalizacja będzie miała swój początek w województwie łódzkim. 3 i 4 etap sportowych zmagań rozegrany zostanie na naszym terenie. 4 lipca o godz. 13:55 honorowy start 3 etapu Kielce – Radom, odbędzie się na ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Następnie peleton przejedzie ulicami Paderewskiego, Al. IX Wieków Kielc, Sandomierska, starodrożem drogi K-74 do miejscowości Cedzyna. Kolejno wyścig przejedzie przez miejscowości Leszczyny, Masłów, Brzezinki do miejscowości Barcza. Dalej peleton pojedzie miejscowościami w gminach Łączna,Zagnańsk, Bliżyn w powiecie skarżyskim, Stąporków w powiecie koneckim, skąd dotrze na teren województwa mazowieckiego. 5 lipca o godz. 13:55 w Skarżysku – Kamiennej będzie miał start 4 etap wyścigu. Peleton ruszy przy pomniku L. Staffa z u Al. Tysiąclecia. Kolejno ulicami Piłsudskiego, Norwida, Metalowców, Legionów. Następnie drogą K-42 do powiatu starachowickiego, przez gminę Wąchock, Brody, Kunów, Bodzechów, Zawichost w powiecie sandomierskim, Dwikozy, skąd dotrze do województwa podkarpackiego. W związku z wyścigiem, na odcinkach którymi będzie on przebiegał mogą powstać chwilowe utrudnienia w ruchu. Na czas przejazdu peletonu policjanci, strażacy i wolontariusze będą zatrzymywali ruch na trasie oraz na wjazdach i skrzyżowaniach. W miarę możliwości ruch będzie szybko wznawiany, a jeżeli będzie taka konieczność funkcjonariusze będą ręcznie kierowali ruchem.

Wszystkich uczestników ruchu prosimy o ostrożność, cierpliwość i bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i osób zabezpieczających wyścig. Poniżej załączone zostałymapy3 i 4 etapu wyścigu.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

  • mapka wyścigu
  • mapka wyścigu