Przyjechał na kontrole autokaru, a był nietrzeźwy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Przyjechał na kontrole autokaru, a był nietrzeźwy

Data publikacji 12.06.2019

Policjanci staszowskiej drogówki, dziś tuż po godzinie 08.00 poinformowali dyżurnego, że do doraźnego punktu kontroli autobusów mieszczącego się w Staszowie przy ul. Mickiewicza przyjechał mężczyzna, którego badanie alkomatem wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną.

Dziś rano około godziny 08.00 do punktu kontroli autokarów mieszczącego się przy ul. Mickiewicza w Staszowie, podjechał 46 - letni kierujący autobusem marki volvo w celu skontrolowania pojazdu, którym miał jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej komendy przystąpili do sprawdzania stanu technicznego pojazdu jak i kontroli stanu trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Teraz swoje postępowanie 46- latek będzie tłumaczył przed sądem. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny bądź aresztu. Ponadto mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów w wymiarze od 6 miesięcy do 3 lat.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

  • autokar