Tymczasowy areszt i zarzuty zabójstwa - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Tymczasowy areszt i zarzuty zabójstwa

Data publikacji 11.06.2019

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim orzekł o tymczasowym aresztowaniu 23-latka i jego młodszego 21-letniego kolegi. Obaj mężczyźni powiązani są z sobotnią śmiercią 39-latka, usłyszeli już zarzuty zabójstwa i podżegania do niego.

W minioną sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do nieporozumień pomiędzy dwoma mężczyznami. W trakcie awantury 23-latek ranił nożem swojego starszego kolegę. W wyniku poniesionych obrażeń 39-latek zmarł. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca zbiegł do pobliskiego zagajnika, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy. W tracie czynności wykonywanych w związku z tym zdarzeniem, policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali dodatkowo 21-latka związanego z tym zdarzeniem. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut zabójstwa, młodszy zaś odpowie za podżeganie do tego czynu. Dziś sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Za dokonanie zabójstwa kodeks karny przewiduję karę od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za podżeganie do tego przestępstwa.

Opr. BG

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski