Rozmawiali o policyjnej służbie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Rozmawiali o policyjnej służbie

Data publikacji 14.03.2019

W miniony wtorek oraz środę funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odwiedzili Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Uczestnikami spotkania byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego, Włoszczowy oraz powiatu kazimierskiego, którzy dowiedzieli się o specyfice policyjnej służby.

Funkcjonariusz z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Kielcach przedstawił w ciekawy sposób informacje dotyczące specyfiki służby w Policji. Podkreślił, że będąc funkcjonariuszem największej formacji mundurowej w Polsce ma się bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Opisał pracę m. in. w takich formacjach jak: CBŚP, laboratorium kryminalistyczne oraz SPAP. Dodatkowo omówił sposób rekrutacji, a także zobrazował specyfikę służby w policji.

Funkcjonariusz z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach przedstawił założenia programu realizowanego przez Policję dotyczącego Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowy wskazał jak KMZB wpływa na poczucie bezpieczeństwa obywateli. Opisał rolę i sposób postępowania osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Omówił sposób wprowadzania przez obywateli zagrożeń do KMZB, którą uczniowie szybko sobie przyswoili. Na zakończenie prelegent poinformował zgromadzoną młodzież o tym, że zgłoszenie zagrożenia do KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

Opr. PD

Źródło: KWP w Kielcach

  • Rozmawiali o policyjnej służbie
  • Rozmawiali o policyjnej służbie