Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Ciut” za szybko z alkoholem w organizmie i narkotykami w kieszeni

Data publikacji 11.02.2019

Brak wyobraźni kierującego, jazda na ,,podwójnym gazie”, substancje niedozwolone, a w konsekwencji samochód ,,zaparkowany” w ogrodzeniu – tak wyglądał rajd 24-latka z gm. Rytwiany. Wczoraj staszowscy policjanci tuż przed godziną 21:00 otrzymali informację o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu, który uderzył w drzewo po czym zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji. Wskazówka prędkościomierza zatrzymała się przy ponad 180 km/h!

W niedzielny wieczór policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, w którym obrażeń doznała jedna osoba. Jak ustalili stróże prawa, 24-latek na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem w konsekwencji czego zjechał z drogi uderzając w drzewo, a następnie w ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdem Renault był nietrzeźwy, w swoim organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala. Ponadto w trakcie czynności w odzieży i samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli porcję suszu roślinnego zidentyfikowanego jako marihuana. Poza tym w aucie znajdował się woreczek foliowy zawierający sobie ,,kryształki”, które również wstępnie określono jako substancje zabronione. Środki te trafiły do dalszych badań.

24-latek za swoją brawurową jazdę pod wpływem alkoholu i posiadanie substancji niedozwolonych tłumaczył się będzie przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną jazdę i przypominamy, że nadmierna prędkość w połączeniu z alkoholem jest jedną z poważniejszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

  • „Ciut” za szybko z alkoholem w organizmie i narkotykami w kieszeni
  • „Ciut” za szybko z alkoholem w organizmie i narkotykami w kieszeni
  • „Ciut” za szybko z alkoholem w organizmie i narkotykami w kieszeni