Na zakupy ze skradzioną kartą - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na zakupy ze skradzioną kartą

Data publikacji 11.02.2019

Nawet 10 lat więzienia grozi 42- letniemu kielczaninowi, który trafił w ręce mundurowych z Komisariatu Policji I w Kielcach w sobotnie popołudnie. Mężczyzna ten w ubiegłym tygodniu ukradł 61- latce kartę płatniczą a następnie przy użyciu zrabowanego przedmiotu płacił za zakupy. Zatrzymany ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Kryminalni z komisariatu znajdującego się w kieleckim osiedlu „Na Stoku” uzyskali w piątek informację o kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze z tej jednostki, w ubiegłym tygodniu nieznany sprawca skradł kartę płatniczą, należącą do 61- letniej kobiety. Jak wynikało z analizy, przy użyciu zrabowanego instrumentu płatniczego były później wykonywane płatności, w różnych punktach miasta. Łącznie nieznany sprawca zapłacił za zakupy 30- krotnie, na łączną kwotę ponad 210 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach ustalili, że sprawcą tego zdarzenia był najprawdopodobniej znany im 42- latek. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę, krótko przed godziną 13.

Kielczanin wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie tłumaczył się ze swojego zachowania. Użycie skradzionej karty do płatności jest traktowane jako kradzież z włamaniem, a za ten czyn grozi do 10 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach