Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Buska – Zdroju zatrzymany z narkotykami przez dzielnicowe

Data publikacji 11.02.2019

Dzielnicowe z buskiej jednostki Policji zatrzymały w miniony piątek trzech mężczyzn. Mundurowe znalazły przy 29 – latku 5 zawiniątek foli aluminiowej z zawartością białego proszku oraz 4 zawiniątka z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że biały proszek to amfetamina o wadze 22 gramów, a susz roślinny to marihuana w ilości 8 porcji. Zgodnie z obowiązującym prawem za posiadanie środków odurzających przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie dzielnicowe pełniące służbę na terenie Buska – Zdroju zauważyły na jednym z osiedli mieszkaniowych zaparkowany przed blokiem samochód marki Audi. W aucie siedziało dwóch mężczyzn, w tym jeden którego policjantki podejrzewały o posiadanie narkotyków, a przy samochodzie stał trzeci mężczyzna. Dzielnicowe postanowiły wylegitymować te osoby. W trakcie czynności funkcjonariuszki przy 29 – letnim kierowcy znalazły podejrzane substancje. Mężczyzna miał przy sobie 5 zawiniątek foli aluminiowej z zawartością białego proszku oraz 4 zawiniątka z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że biały proszek to amfetamina o wadze 22 gramów, a susz roślinny to marihuana w ilości 8 porcji. Kierujący oraz towarzyszący mu mężczyźni zostali zatrzymani. Po wykonanych niezbędnych czynnościach zostali oni zwolnieni.

Zabezpieczone substancje trafią do dalszych badań laboratoryjnych. Jeżeli badania potwierdzą, że to narkotyki 29 – latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • zabezpieczone substancje