„Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

„Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji

Data publikacji 11.01.2019

Pińczowscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pińczów, którzy chwilę wcześniej dokonali między sobą transakcji narkotykowej. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za wprowadzenie jej do obrotu z kolei do lat 8.

Policjanci zajmujący się na co dzień  zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od pewnego czasu przyglądali się 27-latkowi, którego podejrzewali o posiadanie substancji narkotycznych. Mężczyzna w minioną środę zatrzymany został do kontroli drogowej. W jej trakcie mundurowi znaleźli przy 27-latku ok. 3 gramy suszu roślinnego oraz kilka porcji białego proszku. W samochodzie było też urządzenie do porcjowania narkotyków oraz kolejne zawiniątka z białym proszkiem. Kryminalni już podczas kontroli domyślali się skąd mogą pochodzić znalezione substancje. Dlatego też udali się do miejsca zamieszkania 30-latka, który widząc policjantów w drzwiach ukrył się w łazience. Na niewiele się to zdało, ponieważ stróże prawa szybko się tam dostali ,a w pralce znaleźli ok. 10 gramów białego proszku, 5 gramów suszu roślinnego oraz kilka tabletek o nieznanej zawartości i czułe urządzenie do porcjowania zgromadzonych substancji. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone środki u obu mężczyzn to marihuana i amfetamina. Skład tabletek poznamy po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych. Obaj przyznali się do tego, że tuż przed kontrolą drogową 27-latek zakupił ujawione narkotyki od  30-latka.

Starszy z nich z całego zajścia tłumaczył się dziś przed prokuratorem, na którego wniosek sąd zdecydował o jego aresztowaniu na czas 2 miesięcy.

Obu mężczyznom grożą wysokie kary, w tym długoletniego więzienia.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie  

  • „Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji
  • „Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji
  • „Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji
  • „Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji