Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 09.11.2018

W minioną środę ostrowieccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w samochodzie należącym do 19-latka ujawnili 2,5 grama marihuany. Dodatkowo okazało się, że dwaj jego koledzy również posiadają przy sobie tą substancję. Za ten czyn ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy kryminalni podejrzewali, że 19-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego może posiadać narkotyki. W minioną środę wieczorem przy jednej z ulic miasta zauważyli zaparkowany samochód osobowy, wewnątrz którego siedziało sześciu mężczyzn. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli tego pojazdu, w trakcie której w należącym do 19-latka seacie znaleźli papierowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana w ilości około 2,5 grama. Dodatkowo u kolejnych dwóch pasażerów – jego rówieśnika i 20-letniego mężczyzny znaleźli po jednej „porcji” marihuany, którą miał przy sobie każdy z nich. Nastolatkowie za posiadanie nielegalnych środków trafili do policyjnej celi, zaś substancje zabezpieczono do laboratoryjnych badań. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. W sprawie tej niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za czyn, którego dopuścili się młodzi mężczyźni Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. SK

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • Odpowiedzą za posiadanie narkotyków