Bezpieczeństwo swoje i innych miał za nic - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo swoje i innych miał za nic

Data publikacji 08.11.2018

Wczoraj policjanci z buskiej drogówki pełnili służbę na drodze krajowej nr 73. Dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, między innymi kontrolowali stan trzeźwości kierujących. Jednak nie każdy uczestnik ruchu zainteresowany był bezpieczeństwem swoim i innych. Zatrzymany do kontroli drogowej 41-letni kierowca peugeota „wydmuchał” ponad 1,7 promila alkoholu. Po raz kolejny przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Nie ma dnia, aby środki masowego przekazu nie informowały o zatrzymaniu nietrzeźwych kierujących. Policjanci organizują akcje prewencyjne typu „trzeźwy poranek”, uświadamiają skutki prawne kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu oraz przy każdej okazji sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Wszystko to miał za nic kierujący osobowym peugeotem, którego wczoraj na drodze krajowej nr 73 w podbuskiej miejscowości zatrzymali policjanci. Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju poddali mężczyznę badaniu w celu ustalenia stanu trzeźwości. Okazało się, że w organizmie mieszkańca gminy Stopnica znajduje się 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie chciał dojechać do mechanika w Busku – Zdroju, powodując przy tym zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. 

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

 

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwalajmy na takie zachowania. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi!     

 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • Bezpieczeństwo swoje i innych miał za nic