Ukrywał się w Holandii, wpadł w Kielcach. - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się w Holandii, wpadł w Kielcach.

Data publikacji 12.10.2018

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy zatrzymali w czwartkowy poranek 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd m.in. dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania oraz pięcioma listami gończymi, za liczne kradzieże i włamania. Zatrzymany najbliższe 2 lata spędzi w więziennej celi.

W ramach Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach działa specjalnie powołana komórka, zajmująca się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze tego zespołu zatrzymują osoby poszukiwane na podstawie listów gończych i Europejskich Nakazów Aresztowania.

Kryminalni od 4 lat poszukiwali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ten usłyszał wyroki za kradzieże i włamania, jednak nie stawił się w zakładzie karnym aby odbyć wyrok. Za skazanym organy ścigania wydały łącznie 5 listów gończych oraz 2 Europejskie Nakazy Aresztowania. Przełom nastąpił w czwartkowy poranek, kiedy funkcjonariusze ustalili, że kielczanin najprawdopodobniej powrócił do kraju. Aby sprawdzić posiadane informacje, pojechali do mieszkania poszukiwanego i zapukali do drzwi. Zaskoczony wizytą kryminalnych 23-latek jeszcze próbował się ukryć za meblami, jednak został zatrzymany. Mężczyzna spędzi w więziennej celi najbliższe 2 lata.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Ukrywał się w Holandii, wpadł w Kielcach.