„Bezpieczny rowerzysta bezpieczny pieszy” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny rowerzysta bezpieczny pieszy”

Data publikacji 12.10.2018

W czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wzięli udział w akcji pn. „Bezpieczny rowerzysta bezpieczny pieszy”. Spotkanie zostało zorganizowane w przedszkolu miejskim nr 13 w Starachowicach.

Wczoraj mundurowi ze starachowickiej Komendy Policji wzięli udział w akcji zorganizowanej w miejskim przedszkolu nr 13 w Starachowicach. Działania zostały przeprowadzone dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego przy współpracy z  Urzędem Miasta Starachowice. Aktywnie do działań włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy przeprowadzili z dziećmi prelekcję na temat zasad korzystania z przejść dla pieszych. Zwrócili szczególna uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych po zmroku przez każdego uczestnika ruchu drogowego. W trakcie spotkania dzieciom został przekazany odblaskowy „wąż” który ma im służyć podczas spacerów. Dzieci również dostały kamizelki odblaskowe i zawieszki do plecaków.

Starachowiccy policjanci w ramach tej akcji przypomnieli o bezpiecznym korzystaniu z dróg, o prawidłowym wyposażeniu roweru oraz zwrócili uwagę, że w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, rowerzysta pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. Mundurowi zachęcali do korzystania z kamizelek odblaskowych ponieważ one powodują, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze. 

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

  • „Bezpieczny rowerzysta bezpieczny pieszy”
  • „Bezpieczny rowerzysta bezpieczny pieszy”
  • „Bezpieczny rowerzysta bezpieczny pieszy”