Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli czworonożnemu przyjacielowi rodziny wrócić do domu

Data publikacji 12.10.2018

W niedzielny poranek do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zadzwoniła mieszkanka tego miasta, która przekazała mundurowym, że zaginął jej pies. Kobieta prosiła, aby policjanci podczas patrolu zwrócili uwagę, czy gdzieś nie błąka się jej czworonożny przyjaciel. Przed południem mundurowi zauważyli psa i dowieźli zatroskanej zgłaszającej.

Do dyżurnego buskiej jednostki Policji, w niedzielny poranek zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Mieszkance Buska – Zdroju zaginął pies, który wyszedł z posesji. Kobieta opisała wygląd psa i poprosiła, żeby policjanci podczas patrolu zwrócili uwagę czy gdzieś nie biega jej czworonożny przyjaciel. Dyżurny prośbę zgłaszającej przekazał patrolom pełniącym tego dnia służbę. Jedną z załóg, był patrol w składzie sierż. szt. Robert Nalepa i st. sierż. Robert Matusik. Przed południem policjanci w pobliżu stawu przy buskim os. Generała Andersa zauważyli psa, który był podobny do opisu zaginionego czworonoga. Z pomocą jednego z portali społecznościowych ustalili jego zdjęcie i odwieźli Bryka do właścicielki.     
W środę, na pocztę elektroniczną Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło podziękowanie za pomoc udzieloną przez policjantów.

Małe wielkie rzeczy

Dzień dobry Panie Komendancie! Na portalu społecznościowym (…) znaleźć można wpis Pani Magdaleny oraz  Wojciecha (…) o wielkim dobrym uczynku Pana policjantów którzy w minioną niedzielę w Busku Zdroju odnaleźli ich psa, jakże ważnego dla nich jak widać w komentarzu członka rodziny! Poprawiają oni lepiej wizerunek policji niż nie jeden gość w telewizji! Serdeczne gratulacje za takich pracowników i za takie działania bo to policja jest właśnie dla nas zwykłych obywateli! W załączeniu wpisy. Życzę Panu dalszej pomyślności i małych wiek ich działań które pokazują jak policja jest dla nas bliższa buszczan-zwykłych obywateli. 
Z wyrazami szacunku. 
A. R.

Pisownia oryginalna

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

  • pies
  • wpis na portalu społecznościowym
  • wpis na portalu społecznościowym