Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zapłacić znalezioną kartą, jedyne co zyskał to zarzuty

Data publikacji 10.08.2018

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 52 – latkowi, który nie dość, że przywłaszczył znalezioną kartę płatnicza, to jeszcze próbował za jej pomocą dokonać zakupów. Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów i usiłowania kradzieży z włamaniem.

W minioną środę popołudniu policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach dostali informację, że w jednym ze sklepów w mieście znajduje się mężczyzna, który za zakupy chciał zapłacić zablokowaną kartą płatniczą. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali 52 – latka. W toku prowadzonych czynności okazało się, że mieszkaniec  Kielc, ma przy sobie jeszcze jedną kartę płatniczą  i dokumenty tożsamości, które również nie należą do niego. Mundurowi ustalili, że karta którą posługiwał się mężczyzna oraz inne ujawione przy nim dokumenty należą do 89 - latka z Kielc. Senior w poniedziałek w trakcie zakupów zgubił etui, w którym znajdował się karty oraz dokumenty. Tego samego dnia zgłosił zagubienie, po czym karty zostały zablokowane. 52 – latek, trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj  usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów i usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że używanie znalezionej karty płatniczej jest przestępstwem, za które grożą poważne konsekwencje. W takim przypadku najlepiej jest znaleziony dokument zwrócić do banku albo do najbliższej jednostki Policji.

 

Opr. AM

Źródło: KMP w Kielcach