Komendant nadinspektorem - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant nadinspektorem

Data publikacji 23.07.2018

Dziś kadra kierownicza świętokrzyskiej Policji podczas uroczystej zbiórki powitała Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach Dariusza Augustyniaka, który w miniony piątek podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie otrzymał pierwszy stopień w korpusie generałów Policji.

W imieniu kadry kierowniczej Policji garnizonu świętokrzyskiego gratulacje nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Bednarek, który podziękował za dotychczasową doskonałą współpracę i wyraził nadzieję, że generał będzie służył w naszym garnizonie jak najdłużej. Swoje wyrazy uznania w związku z awansem przekazała  cała kadra kierownicza województwa świętokrzyskiego wraz z przybyłymi na uroczystość przedstawicielami NSZZP woj. świętokrzyskiego  oraz Przewodnicząca Świętokrzyskiego Oddziału w Kielcach Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.” Pani Grażyna Szkonter.

Głos zabrał również nadinsp. Dariusz Augustyniak, który podziękował za gratulacje oraz zaznaczył, że ten awans to zasługa ciężkiej pracy wszystkich policjantów garnizonu.

Przypomnijmy

Nadinspektor Augustyniak jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Służbę w Policji rozpoczął w 1991r. w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Wiedzę i doświadczenie zdobywał służąc w pionie prewencji. W 1999r. został Naczelnikiem Wydziału Prewencji  KPP w Mikołowie. W latach 2000-2006 służył w KWP w Katowicach, gdzie w lutym zaczął kierować Wydziałem Sztab Policji, początkowo jako zastępca, a od lutego 2008 roku jako naczelnik wydziału. W czerwcu 2010r. został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach, a w lutym 2013r. na Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich. Od lipca 2015 r. był szefem garnizonu gliwickiego. Od 9 czerwca 2016 roku objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Opt. MT

Źródło: KWP w Kielcach