Zatrzymani za kradzież pieniędzy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież pieniędzy

Data publikacji 12.07.2018

Staszowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży około 40 tysięcy złotych 90-letniej kobiecie. Jeden z zatrzymanych ma na sumieniu jeszcze inne przestępstwo. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione czyny.

W miniony poniedziałek dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące  kradzieży około 40 tysięcy złotych na szkodę 90-letniej kobiety, do której doszło w sobotę, w podstaszowskiej miejscowości. Na miejsce zostali skierowani śledczy, którzy ustalili, że najprawdopodobniej nieznany sprawca wykorzystał chwilową nieobecność samotnie zamieszkującej staruszki w domu i wówczas dokonał kradzieży. Kobieta dopiero po dwóch dniach przyznała się synowi o zajściu. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy dokonali niezbędnych sprawdzeń i ustaleń. Szybko wytypowali dwóch podejrzewanych o ową kradzież.

Wczoraj ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy po 3-dniowym pościgu i poszukiwaniu podejrzewanych zatrzymali, najpierw w miejscu zamieszkania, 19-latka, a następnie 29-latka przebywającego w hotelu w Nowej Dębie. Podczas przeszukania miejsca zatrzymania młodszego z mężczyzn policjanci znaleźli część pieniędzy. Kolejną sumę ujawnili w podręcznym bagażu drugiego ze sprawców. W sumie policjanci odzyskali ponad 11 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia tego przestępstwa tłumacząc, że pozostałe pieniądze stracili w lokalach rozrywkowych. 29-latek przyznał się również do kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w styczniu 2018 roku, skąd skradł złom w celu jego spieniężenia. Zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś będą tłumaczyć się przed prokuratorem, a o ich losie ostatecznie zdecyduje sąd.

Ustawodawca za kradzież przewidział karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat, a za kradzież z włamaniem karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Opr. ANL

Źródło: KPP w Staszowie