Złożyli ślubowanie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złożyli ślubowanie

Data publikacji 09.07.2018

O 40 policjantów zwiększył się świętokrzyski garnizon po przyjęciu w lipcu nowych stróżów prawa. Adepci po uroczystym ślubowaniu, które odbyło się dzisiaj w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach trafią do jednej ze szkół na półroczne szkolenie podstawowe. Po tym czasie oraz po zakończeniu adaptacji zawodowej będą w pełni przygotowani do służby społeczeństwu. Łącznie w tym roku w nasze szeregi wstąpiło już 82 policjantów.

Na początku lipca w naszym garnizonie przyjętych zostało 40 nowych policjantów. Dziś ci funkcjonariusze po kilkudniowym szkoleniu złożyli ślubowanie w obecności kierownictwa garnizonu świętokrzyskiego oraz swoich najbliższych. Słowa roty powtórzyło 6 kobiet i 34 mężczyzn. Już niebawem adepci trafią do jednej ze szkół Policji, gdzie podczas sześciomiesięcznego szkolenia poznają tajniki policyjnej służby. Po jego zakończeniu czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach. Wszystkie te etapy pozwolą na odpowiednie przygotowanie do służby na ulicy i stawienie czoła wyzwaniom. W wielu momentach będą spotykać się z sytuacja, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Przez pierwsze lata swojej służby ci policjanci będą czerpać z doświadczeń starszych kolegów i koleżanek, natomiast w przyszłości to oni będą dzielić się swoją wiedzą z nowoprzyjętym funkcjonariuszami.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w sali odpraw Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w obecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bieleckiego oraz kapelana skarżyskich policjantów ks. Krzysztofa Sieczki.     

 

Opr. KT/DJ

Źródło: KWP w Kielcach