Policjanci na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 13.06.2018

Policjanci z opatowskiej komendy prowadzą w szkołach działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywają się w szkołach na terenie całego powiatu opatowskiego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje ”, oraz " Kręci mnie bezpieczeństwo nad... wodą", których głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Funkcjonariusze przypominają najmłodszym zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw oraz w ruchu drogowym. Mówią, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Policjanci szczególną uwagę poświęcają bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku i przekazują, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą lub w górach.

Z młodzieżą starszych klas szkół podstawowych i gimnazlianych policjanci rozmawiają o odpowiedzialności prawnej w przypadku konfliktu z prawem. Spotkania te, to również doskonała okazja aby przestrzegać młodych ludzi przed niebezpieczeństwem jaki są dopalacze.

W tym tygodniu policjanci uczestniczyli również w egzaminach na kartę rowerową. Przez cały czerwiec policjanci pionu prewencji i ruchu drogowego odwiedzają placówki szkolne aby jeszcze przed wakacjami młodzi ludzie otrzymali swoje pierwsze uprawniania do kierowania. 

Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie

  • Spotkania z dziećmi
  • Spotkania z dziećmi
  • Spotkania z dziećmi
  • Spotkania z dziećmi
  • Spotkania z dziećmi
  • Spotkania z dziećmi