O bezpieczeństwie podczas wakacji - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 13.06.2018

Dzisiaj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” odbyło się spotkanie policjantki z dziećmi. Funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadziła warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w wakacje.

Już niedługo rozpoczną się wakacje. Dla dzieci to czas wypoczynku i zabawy. Dlatego też ostrowieccy policjanci chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przypominając im o zasadach prawidłowego i bezpiecznego zachowania się w czasie letniego wypoczynku.

Dzisiaj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim z uczniami klas I-III spotkała się policjantka z ostrowieckiej komendy. W trakcie spotkania funkcjonariuszka przeprowadziła z dziećmi pogadankę dotyczącą bezpiecznego spędzania wolnego czasu.  Podczas prelekcji przekazała wiedzę zarówno z zakresu przepisów ruchu drogowego ale również szeroko rozumianego bezpieczeństwa osobistego. Najmłodsi poznali także zasady postępowania z psem oraz jak bronić się przed ich atakiem.  Ponadto, w związku z trwającą akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”, policjantka przypomniała o zasadach bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski po czym wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Opr. SK

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi