Włamywacz z nielegalnym tytoniem - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz z nielegalnym tytoniem

Data publikacji 13.06.2018

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy zatrzymali wczoraj 43- letniego mieszkańca miasta. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna w połowie maja włamał się do kontenera budowlanego, skąd ukradł maszyny warte 3500 złotych. Ponadto w trakcie przeszukania, mundurowi ujawnili blisko 20 kg nielegalnego tytoniu. Sprawa będzie mieć swój finał na sali sądowej, a zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

O kradzieży z włamaniem na kieleckim Czarnowie policjanci dowiedzieli się w połowie maja tego roku. Jak ustalili mundurowi, nieznany wówczas sprawca skradł z kontenera agregat prądotwórczy oraz urządzenie zagęszczające, warte około 3500 złotych. Na trop rabusia, po analizie wszystkich materiałów wpadli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Śledczy ustalili, że związek z włamaniem może mieć znany im 43- latek. We wtorek funkcjonariusze złożyli wizytę w jego domu. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli skradzione maszyny budowlane, ale nie tylko. W jednym w pomieszczeń 43- latem miał blisko 20 kg suszonego tytoniu. Mężczyzna został zatrzymany.

Włamywaczem zajmie się teraz kielecki sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za posiadanie nielegalnego tytoniu.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Włamywacz z nielegalnym tytoniem
  • Włamywacz z nielegalnym tytoniem