Nietrzeźwy wjechał do rowu - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wjechał do rowu

Data publikacji 16.04.2018

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Działoszycach zatrzymali 25-latka, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wjechał do przydrożnego rowu. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przed północą mieszkaniec gminy Michałów zawiadomił stróżów prawa, że przed jego domem doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego Renault wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali kierowcę oraz pasażera auta, którzy próbowali wyciągnąć je na jezdnię. 25-latek przyznał, że prowadząc samochód stracił panowanie nad nim i wjechał do rowu. Na skutek zdarzenia niewielkich obrażeń doznał 19-letni pasażer. Poszkodowanym zajęły się służby medyczne, a kierowcą mundurowi. Ich uwagę zwróciło bowiem nietypowe zachowanie mężczyzny, które jak się okazało, było wynikiem upojenia alkoholowego. W organizmie miał bowiem prawie 2 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ miesiąc wcześniej zostało ono zatrzymane przez policjantów za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Na szczęście pasażerowi – notabene również nietrzeźwemu - nic poważnego się nie stało. Kierowcy grozi jednak odpowiedzialność karna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę w stanie nietrzeźwości, co jest sankcjonowane karą pozbawienia wolności do lat 2.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

  • Nietrzeźwy wjechał do rowu
  • Nietrzeźwy wjechał do rowu
  • Nietrzeźwy wjechał do rowu