Wspólnie uratowali życie kobiety - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie uratowali życie kobiety

Data publikacji 16.04.2018

W sobotnie przedpołudnie buscy policjanci ruszyli na pomoc 75 – letniej kobiecie. Mieszkanka Buska – Zdroju zasłabła na ulicy i straciła przytomność. Jako pierwszy z pomocą ruszył naoczny świadek zdarzenia. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, to oni przejęli resuscytację. Kobieta, po przywróceniu funkcji życiowych przez ratowników medycznych została przewieziona do szpitala.

Małżeństwo z Buska – Zdroju w sobotnie przedpołudnie wybrało się na spacer. W pewnym momencie 75 – letnia kobieta zasłabła, upadła i straciła przytomność. Widzący to 32 – letni mężczyzna natychmiast ruszył z pomocą, wzywając jednocześnie służby ratunkowe. Jako pierwsi na miejsce przyjechali buscy policjanci sierż. szt. Robert Nalepa i sierż. Przemysław Karaś. Zmienili mężczyznę, który prowadził resuscytację i kontynuowali czynności ratunkowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy medyczni przy pomocy defibrylatora przywrócili funkcje życiowe kobiety i przewieźli ją do szpitala.  
Umiejętności zdobyte przez policjantów podczas szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej, po raz kolejny przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.    

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

  • policjanci