Nowi policjanci w świętokrzyskim garnizonie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci w świętokrzyskim garnizonie

Data publikacji 03.04.2018

Szeregi świętokrzyskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. Dziś 30 funkcjonariuszy w obecności swoich najbliższych oraz kierownictwa garnizonu świętokrzyskiego ślubowało na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jutro nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną zawodowe szkolenie, by po sześciu miesiącach intensywnej nauki skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Dziś w sali odpraw Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” odbyła się uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci 30 nowo przyjętym funkcjonariuszom. 25 mężczyzn oraz 5 kobiet wypowiedziało rotę ślubowania w obecności swoich najbliższych oraz kierownictwa garnizonu świętokrzyskiego.

Jutro nowi mundurowi wyjadą na sześciomiesięczne szkolenie, które odbędą w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie,  gdzie poznają tajniki służby. Po jego zakończeniu czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach. Wszystkie te etapy pozwolą na odpowiednie przygotowanie do służby i stawienie czoła wyzwaniom.            

W dzisiejszej uroczystości uczestniczył m.in. szef świętokrzyskich funkcjonariuszy insp. Dariusz Augustyniak wraz z zastępcami, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach ks. ppłk Grzegorz Kamiński oraz przewodniczący ZW NSZZ Policjantów nadkom. Jerzy Kaniewski.    

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach