Poszukiwany chciał oszukać firmę telekomunikacyjną - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany chciał oszukać firmę telekomunikacyjną

Data publikacji 13.03.2018

W miniony piątek kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali na gorącym uczynku 35 –latka, który posługując się podrobionym dokumentem tożsamości, podszył się pod innego mężczyznę i podpisał umowę dotyczącą świadczenia usług telekomunikacyjnych. W ten sposób mieszkaniec Radomia chciał wejść w posiadanie telefonu komórkowego o wartości blisko 4000 złotych. Dodatkowo okazało się, że był on poszukiwany od odbycia 1 roku i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za dokonane w przeszłości podobne przestępstwa. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Priorytetem świętokrzyskich policjantów jest m.in. zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom oraz osobom podróżującym przez nasze województwo. Równie ważnym zadaniem stróżów prawa jest ściganie sprawców przestępstw, a także podejmowanie działań mających na celu niedopuszczenie do takich zdarzeń.  

Realizując te zadania funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Kielcach, w miniony piątek ustalili, że na osiedlu Bocianek pracownik firmy spedycyjnej ma dostarczyć przesyłkę, zawierającą wartościowy telefon komórkowy wraz z umową o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Z informacji, do których dotarli kryminalni wynikało, że podczas podpisywania umowy może dojść do przestępstwa. Po godzinie 17:00 okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. Wtedy to, stróże prawa z komisariatu mieszczącego się w osiedlu Na Stoku podjęli interwencję wobec mężczyzny, który w rejonie jednego z bloków podpisywał umowę. Okazało się 35 –letni mieszkaniec Radomia, posługując się podrobionym dokumentem tożsamości, podszył się pod innego mężczyznę, podpisał umowę o świadczeniu usług telekomunikacyjnych i w ten sposób chciał wejść w posiadanie  telefonu komórkowego o wartości blisko 4000 złotych.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, gdyż nie zgłosił się do zakładu karnego w związku z zasądzoną karą 1 roku 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione podobne przestępstwa.

35 –latek, który obecnie przebywa w areszcie śledczym już usłyszał zarzut usiłowania oszustwa oraz podrobienie dokumentu tożsamości za co może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach