Za szybko i … po alkoholu - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko i … po alkoholu

Data publikacji 12.03.2018

Kontrolowany w sobotnie popołudnie przez włoszczowskich policjantów 38-letni kierowca Audi najpierw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 43 km/h, a chwilę później okazało się, że prowadząc swój pojazd znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w sobotę kilka minut przed godzina 18 w Moskorzewie. Na drodze krajowej 78 włoszczowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Audi, który przekroczył w obszarze zabudowanym dopuszczalną prędkość o 43 km/h. Dodatkowo okazało się, że jest on w stanie po użyciu alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,3 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy 38-letniego mieszkańca Kielc trafiło do policjantów, a jego samochód pod opiekę żony, która wspólnie z nim podróżowała.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem po wcześniejszym wypiciu alkoholu wpływa znacznie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Opr. KB
Źródło: KPP we Włoszczowie

Ładowanie odtwarzacza...