Jechały ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechały ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci przypominają kierowcom, że w Polsce w obszarze zabudowanym można jechać maksymalnie 50 km/h. Ci, którzy poruszają się dwa razy szybciej, czasowo tracą prawo jazdy. Wczoraj policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali dwie kierujące, które jechały o wiele za szybko niż pozwalają na to przepisy.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 7.00 w miejscowości Psary w gm. Secemin 23-letnia kierująca Volvo zamiast przepisowych 40 km/h jechała z prędkością 120 km/h. Została ona ukarana mandatem karnym i na najbliższe miesiące musiała pożegnać się za swoim prawem jazdy.

O wiele za szybko jechała również 26-letnia kierująca mercedesem, którą po godzinie 19 również na terenie gminy Secemin zatrzymali do kontroli policjanci włoszczowskiej drogówki. Mieszkanka województwa śląskiego w obszarze zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 67 km/h.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Opr. KB
Źródło: KPP we Włoszczowie

Ładowanie odtwarzacza...