Chciał odebrać sobie życie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 13.02.2018

Wczoraj rano funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach uratowali życie 20–letniemu mieszkańcowi miasta, który usiłował odebrać sobie życie. Mężczyzna zabarykadował się w łazience i nie chciał nikomu otworzyć drzwi.

Wczoraj rano kieleccy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na osiedlu Czarnów 20-letni mężczyzna zabarykadował się łazience z zamiarem odebrania sobie życia. Natychmiast w ten rejon pojechali mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróże prawa weszli do mieszkania i próbowali dostać się do jednego z pomieszczeń w którym znajdował się desperat. Policjanci w rozmowie z mężczyzną próbowali go namówić by otworzył drzwi i zaprzestał podejmowania jakichkolwiek działań które mogły skończyć się dla niego tragicznie. Desperat nie reagował  na wezwania policjantów. W obawie o zdrowie i życie 20-latka mundurowi postanowili wejść do pomieszczenia. Agresywny mężczyzna został obezwładniony przez mundurowych, którzy do przyjazdu ekipy karetki pogotowia udzielili mu pierwszej pomocy. Chwilę później 20–letni kielczanin został przekazany pod opiekę lekarzy.

Szybkie i zdecydowane działania funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach prawdopodobnie zapobiegło tragedii.
 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach