Kontrola autokaru - ważna sprawa - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autokaru - ważna sprawa

Data publikacji 13.02.2018

Przekonali się o tym włoszczowscy uczniowie wyjeżdżający na wycieczkę. W trakcie kontroli prowadzonej przed wyjazdem przez policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie okazało się, że kierowcy, który przyjechał na miejsce i miał jechać w dalszą podróż z uczniami, upłynął termin ważności prawa jazdy. Został on ukarany mandatem, a w dalszą podróż pojechał inny kierowca.

Codziennie policjanci ruchu drogowego włoszczowskiej komendy prowadzą kontrole autokarów wyjeżdzających na zimowy wypoczynek z dziećmi i młodzieżą. Wczoraj podczas jednej z takich kontroli okazało się, że kierowcy, który miał jechać z młodzieżą na wycieczkę upłynął termin ważności prawa jazdy. 58-latek, który nieświadomy niczego przyjechał na miejsce kontroli autokarem został ukarany przez policjantów mandatem. Na szczęście na miejscu był drugi kierowca, który mógł jechać w dalszą podróż z włoszczowskimi uczniami.

Przypominamy
W przypadku gdy dziecko wyjeżdża na zimowisko, zadbaj o jego bezpieczeństwo podczas podróży autokarem. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach :

  • sprawdź przewoźnika - od kiedy działa firma, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i zastępczy transport w przypadku awarii,
  • poproś policjantów ruchu drogowego o skontrolowanie pojazdu, którym dziecko będzie podróżowało oraz jego kierowcy. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty,
  • wezwij Policję, jeśli tylko stan techniczny pojazdu ( łyse opony, popękane szyby, wyciek oleju) lub zachowanie kierowcy ( wyczuwalna woń alkoholu) budzą Twoje wątpliwości.

K.B.
KPP we Włoszczowie

  • miejsce wyjazdu autokaru