Rok po kradzieży zapukali do drzwi - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rok po kradzieży zapukali do drzwi

Data publikacji 12.01.2018

Skrupulatna praca funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Kielcach doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży elektronarzędzi, która miała miejsce pod koniec stycznia ubiegłego roku. 40- latek ze Śląska oraz 43- letnia kobieta pochodząca z gminy Ożarów zostali zatrzymani w środowe przedpołudnie przez kieleckich policjantów. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Początek tej sprawy miał miejsce 24 stycznia ubiegłego roku. Wówczas mundurowi z komisariatu znajdującego się na osiedlu Na Stoku otrzymali zgłoszenie, że w jednym z marketów budowlanych nieznani sprawcy ukradli elektronarzędzia o wartości 1100 złotych. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że za kradzieżą stoi najprawdopodobniej kobieta i mężczyzna. Śledczy z Komisariatu Policji I w Kielcach sprawdzali różne tropy, mogące doprowadzić ich do zatrzymania przestępców. Po blisko roku o zdarzenia, w środowe przedpołudnie kryminalni trafili do jednego z mieszkań na kieleckim osiedlu Jagiellońskie. Tam zastali bardzo zaskoczoną 43- latkę oraz pochodzącego ze Śląska 40- latka. Kobieta i mężczyzna nie kryli zdziwienia wizytą stróżów prawa, najprawdopodobniej sądząc, że uniknęli odpowiedzialności. Tak się jednak nie stało i oboje zostali zatrzymani.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży elektronarzędzi w jednym z marketów. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach